تولیدکنندگان استان قزوین خواستار تسریع در رفع موانع تولید و صادرات شدند

تولیدکنندگان استان قزوین خواستار تسریع در رفع موانع تولید و صادرات شدند


تولیدکنندگان استان قزوین خواستار تسریع در رفع موانع تولید و ایجاد تسهیلات بیشتر برای صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی در شرایط کنونی شدند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین شنبه شب با حضور اعلایی استاندار، میرابوطالب بدری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی کشور، پیله فروش معاون اقتصادی، افضلی رئیس سازمان صمت، صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، افلاطونی رئیس سازمان جهاد کشاورزی، جمعی از صنعتگران و صادرکنندگان در تالار ایرانیان قزوین برگزار شد.

مهندس سعیدیان مدیرعامل واحد صنعتی فولاد خرمدشت گفت: متاسفانه وضعیت اقتصادی مناسبی در کشور نداریم و کار برای تولیدکننده و صادرکننده سخت شده است.

وی بیان کرد: با ظرفیت معادن و منابع ارزشمندی که در بخش های مختلف داریم انتظار می رود وضعیت بهتری داشته باشیم و کارها روان تر صورت گیرد.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: در واحد فولادی خرمدشت در حال حاضر ۲۵۰ شغل ایجاد کرده ایم و از این که در تولید و اشتغال سهمی داریم خوشحال هستیم ولی انتظار هم داریم موانع سرمایه گذاری و تولید با سرعت بیشتری برطرف شود.

وی اظهارداشت: نباید تولید کننده برای راه اندازی یک واحد دچار بوروکراسی شود و فرصت ها را از دست بدهد و در مسیر تولید خسته و پشیمان شود.

مهندس سعیدیان بیان کرد: درخواست می کنیم به کارهای صادر کنندگان سرعت داده شود و در شرایطی که با مشکلات تعهدات ارزی و مواد اولیه روبرو هستیم تعیین عوارض صادراتی نیز به ما لطمه می زند و از مدیران توقع داریم این موانع را برطرف کنند.

وی گفت: درصنعت فولاد حدود ۴۰ کارخانه فولاد و صنایع فلزی در استان فعالیت می کنند و بعد از نفت و پتروشیمی این محصول بسیار اهمیت دارد لذا انتظار می رود مشکلات فعالان این صنعت با سرعت بیشتری رفع شود.

مهندس سعیدیان یادآورشد: ما صنعتگران در مسیر پر پیچ و خم تولید مانند فولاد آبدیده شده ایم و برای خدمت به مردم و ایجاد اشتغال و کمک به رونق اقتصادی در این راه ثابت قدم هستیم.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *