مروری بر دستاوردهای یک ‌ساله شرکت فولاد خرمدشت تاکستان

*مروری بر دستاوردهای یک ‌ساله شرکت فولاد خرمدشت تاکستان/افتخارآفرینی در صنعت فولاد، با اتکا به عزم و اراده ملی*

خبر قزوین – شرکت فولاد خرمدشت تاکستان، به عنوان یکی از بزرگترین و پرافتخارترین واحد تولید فولاد بخش خصوصی کشور، حرکت کلیدی در چرخه اقتصادی و صنعتی ایفا می­‌کند، از این روی شرکت فولاد خرمدشت تاکستان با افزایش توان تولید، نقش مهمی در اهداف توسعه‌ای و اقتصادی فولاد ایران بر مبنای فعالیت‌های انجام شده بازی می کند.

طی یک سال گذشته، با وجود تنگ‌تر شدن حلقه تحریم‌ها و محدودیت‌های ناشی از استکبار جهانی، شرکت فولاد خرمدشت تاکستان توانست با مدیریت بلامنازع مهندس «مجید سعیدیان» مدیرعامل این شرکت، همچون گذشته با قامتی افراشته از سیلاب حوادث بیرون آید و با برنامه‌ریزی دقیق، این شرایط بحرانی را به فرصتی برای رشد و ارتقای فعالیت‌های داخلی صنعت فولاد تبدیل کند.

درخشش چندین باره شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در سال ۱۴۰۰ حاکی از آن است که این واحد صنعتی، در عبور از تمامی بحران‌ها موفق بوده و به اتکای توان و دانش ایرانی، گام‌های استواری در اعتلای میهن برداشته است و در این راه ثابت قدم خواهد ماند.

آنچه در این نوشتار می‌خوانید، چکیده‌ای از فعالیت‌های شبانه روزی و موفقیت های شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در سالی که گذشت، است.

 

صادرکننده برتر ۱۴۰۰

در آستانه سال تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و در همان روزهای اول سال ۱۴۰۰ در همایش بزرگ تجلیل از صادرکنندگان برتر و نمونه استان قزوین که با حضور مسئولان بلند پایه کشوری و استانی برگزار شد، شرکت فولاد خرمدشت تاکستان بمانند سالهای گذشته دوباره خوش درخشید و عنوان صادر کننده نمونه و برتر استان قزوین را به خود اختصاص داد.

پس از کسب این افتخار بزرگ تندیس زرین و لوح یادبود همایش صادرکنندگان نمونه و برتر استان توسط استاندار قزوین به مهندس مجید سعیدیان مدیرعامل موفق و با درایت شرکت فولاد خرمدشت تاکستان اهدا شد.

 

واحد برتر جشنواره رعایت حقوق مصرف کنندگان

در اویل ماه تابستان ۱۴۰۰ بود که شرکت “فولاد خرمدشت تاکستان” در دومین همایش اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان و تجلیل از واحدهای صادرکننده نمونه استان قزوین افتخار آفرینی کرد.

گفتنی است؛ دومین همایش اعطای گواهینامه و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان با حضور حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه تهران و دیگر مسئولین ارشد کشوری و استانی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار شد و گواهینامه و تندیس واحد برگزیده رعایت حقوق مصرف کنندگان به مدیر عامل کاردان شرکت فولاد خرمدشت تاکستان اعطا گردید.

تولید محصولات با کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بین المللی در صنعتفولاد سبب گردید که این واحد تولیدی، به عنوان واحد برگزیده رعایت حقوق مصرف کنندگان تجلیل شود.

مهندس سعیدیان به عنوان سخنران اصلی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان و در جمع صنعتگران و مسئولین اظهار کرد:

در کشورهای دیگر از ورود مواد اولیه عوارض نمی گیرند ولی برای فولاد عوارض بسته اند و این موضوع به تولیدکننده داخلی آسیب می زند و ما قادر به تامین مواد اولیه نیستیم زیرا براحتی صادر می شود.

وی افزود: توجه به ظرفیت های مطلوب تولید داخل همواره در شرکت فولاد خرمدشت تاکستان مورد توجه بوده و تمامی مواد اولیه شمش فولادی این شرکت، تولید داخلی با کیفیت مطلوب است و در نتیجه محصولات نهایی با کیفیت بالا تولید می گردد.

مدیر عامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان تاکید کرد: از حمایت و مساعدت های مسئولین استان علی الخصوص مساعدت های استاندار محترم،رییس سازمان سازمان صمت و اداره تامین اجتماعی و دارایی صمیمانه سپاسگزاریم و امید داریم با حل معضل خام فروشی در صنعت فولاد، شاهد رشد و اعتلای بیش از پیش این صنعت  در کشور باشیم.

گفتنی است؛ شرکت فولاد خرمدشت تاکستان با حضور موفق در عرصه های بین المللی به عنوان واحد صادرکننده برگزیده سال ۹۸  و ۹۹ انتخاب شد؛ همچنین طرح این شرکت در جشنواره ملی حاتم ( حمایت از تولید ملی) در سال ۹۸ به عنوان طرح برتر انتخاب گردید.

 

رای اعتماد صادرکنندگان استان به مهندس سعیدیان

در دومین دوره انتخابات اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین که در مهر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار شد، مهندس مجید سعیدیان مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان با کسب اکثریت آرا بعنوان عضو اصلی هیأت مدیره اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین انتخاب شد.

مهندس سعیدیان در کنار مهندس غلامحسین جعفرزاده شایان، مهندس مهدی عبدیان، مهندس علیرضا پازوکی و مهندس مهدی جباری به عنوان اعضای جدید اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین انتخاب شدند که نشان از حسن اعتماد صاحبان صنایع و صادرکنندگان استان قزوین به توانمندی ها و شایستگی های مهندس سعیدیان است.

 

پرچمدار همایش تجلیل از مدافعان جبهه اقتصادی

در نخستین همایش «تجلیل از مدافعان جبهه اقتصادی» که با حضور سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور، آیت‌الله اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان، قاسمی دادستان استان، رجبی دادستان تاکستان و دیگر مسئولین استان در شهرستان تاکستان برگزار شد،

مهندس مجید سعیدیان مدیر با درایت و خلاق واحد صنعتی فولاد خرمدشت تاکستان به پاس تلاش در عرصه تولید ملی، رونق اقتصاد ملی و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی به عنوان برتر و نمونه برگزیده شد و با اعطای تندیس زرین و لوح ویژه همایش تقدیر قرار گرفت.

 

 

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در مسیر توسعه

شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در ماه های پایانی سال ۱۴۰۰ به لطف خداوند منان و برنامه ریزی و تلاش های کارکنان این مجموعه توانست از خط تولید شمش در شهرک صنعتی سنقر واقع در استان کرمانشاه بهره برداری کند. این خط تولید با ظرفیت تولید روزانه ۲۵۰ تن توانسته در این منطقه ۶۰ نفر اشتغالزایی مستقیم داشته باشد.

مهندس مجید سعیدیان مدیرعامل این شرکت موفق صنعتی گفت: با حمایت مسئولان کشوری و استانی امیدواریم در سال ۱۴۰۱ ، طرح های توسعه ای خود را با اشتغالزایی صدها نفر از جوانان منطقه را به بهره برداری برسانیم.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *