با انتخاب به عنوان صادرکننده نمونه؛

به نقل از فروردین امروز :

مهندس سعیدیان: صنعت فولاد در کشور صاحب فولاد، مهجور است
مراسم تجلیل از واحدهای صادراتی نمونه استان قزوین با درخشش شرکت فولاد خرمدشت تاکستان همراه بود و این واحد صنعتی موفق توانست عنوان واحد نمونه صادراتی را به خود اختصاص دهد.
در این مراسم که با حضور حمید زادبوم، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، مظفر علیخانی، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق ایران، جمالی پور استاندار، رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین، افضلی رئیس سازمان صمت، خانپور مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین و جمعی از صادرکنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد؛ ضمن تجلیل از فعالیت‌های این مجموعه در عرصه صادرات؛ لوح و تندیس صادرکننده نمونه به مهندس “مجید سعیدیان” مدیرعامل موفق شرکت “فولاد خرمدشت تاکستان” اهدا شد.
این شرکت مطرح در صنعت فولاد با استقرار در شهرک صنعتی خرمدشت توانسته تولیدات کیفی را در این صنعت انجام دهد و در سطح کشور مطرح شود و در حال حاضر محصولات آن با بهترین کیفیت به کشورهای حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، گرجستان، پاکستان و چین صادر می‌شود.
فولاد خرمدشت تاکستان که در سایه درایت مدیری باتدبیر مانند مهندس “مجید سعیدیان” گوی سبقت را از رقبا ربوده از شرکت‌های باقدمت محسوب می‌شود که در مسیر موفقیت گام برداشته و همچنان به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد.
مهندس “مجید سعیدیان” مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان که با عزم و اراده خود موجبات موفقیت و اشتغالزایی جوانان زیادی را در منطقه فراهم کرده؛ در گفت‌و‌گو با فروردین امروز گریزی به تاریخچه فعالیت این شرکت زد و گفت: این شرکت در سال۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۳۰هزارمترمربع تاسیس شد و هم‌اکنون اقدام به تولید فولاد باکیفیت می‌کند.
وی ادامه داد: کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان با تولید شمش‌های فولادی ۵SP با استانداردهای روز اروپا و آمریکا جزو شرکت‌های فولادی معتبر کشور است و با خط تولید پیشرفته خود توانایی تولید سایزهای ۸ الی۳۲میلگرد آجدار با استانداردهایA2 و A3 را دارد.
سعیدیان با تاکید براینکه نقطه مشترک همه تولیدکنندگان عشق به تولید، صادرات و عشق به کشور است، به میزان اشتغالزایی این شرکت اشاره کرد و افزود: فولاد خرمدشت تاکستان توانسته برای ۱۶۰نفر زمینه اشتغال را فراهم کند و با شعار بیکاری‌زدایی در این منطقه به هدف والای خود دست یافته است.
صادرکننده نمونه ضمن تقدیر از تعامل بانک‌های ملی، صادرات، توسعه تعاون و اقتصاد نوین با این شرکت اذعان کرد: از زمانی که تحریم شدیم از این فرصت استفاده کردیم و به لطف خداوند و همکاران متعهد و سخت‌کوش مجموعه، وارد بازارهای جدید شدیم و توانستیم فعالیت‌های خود را تداوم بخشیم.
این تولیدکننده مطرح به عمده مشکل این شرکت اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه مواداولیه در کشور به وفور وجود دارد؛ اما تولیدکنندگان فولاد به سختی این مواد را تهیه می‌کنند در واقع صنعت فولاد در کشور صاحب فولاد، مهجور است و این مسئله تولید و صادرات را تحت تاثیر قرار داده است و درخواست دارم که در تامین مواداولیه مدیریت شود چون باعث وقفه در تولید و سرمایه بخش خصوصی می‌شود.
مدیرعامل فولاد خرمدشت تاکستان ادامه داد: متاسفانه نوسانات ارز هم صادرات را با مشکل مواجه کرده؛ چراکه باید ارز ناشی از صادرات را به دولت برگردانیم، ولی باتوجه به نرخ خرید فولاد، این موضوع به صنعت فولاد ضرر وارد کرده است.
سعیدیان به چشم‌انداز این شرکت اشاره کرد و گفت: هدف ما رونق تولید و ارزآوری برای کشور است ولی با توجه به شرایط موجود وضعیت قابل پیش‌بینی نیست. اگر دولت بتواند مشکل تامین مواداولیه و نوسان نرخ ارز را حل کند، قطعا چشم‌انداز خوبی برای صنعت فولاد ترسیم خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست