فولاد خرمدشت تاکستان
فروردین امروز : روز های پر افتخار “فولاد خرمدشت تاکستان” ادامه دارد؛
انتخاب شرکت فولاد خرمدشت به عنوان واحد نمونه تولیدی حامی حقوق مصرف کننده و صادرکننده برتر
مهندس سعیدیان: با این شرایط سخت اگر عشق به وطن و مردم نبود قادر به ادامه کار نبودیم

لوح زرین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان در دستان مهندس “مجید سعیدیان” چهره ماندگار صنعت استان قرار گرفت و بر افتخارات این مدیر موفق افزوده شد.
شرکت “فولاد خرمدشت تاکستان” بزرگترین تولیدکننده انواع میلگرد در دومین همایش اعطای گواهینامه و تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان به پاس تلاش در عرصه تولید ملی و احترام به حقوق مصرف کنندگان به عنوان واحد صنعتی برتر و نمونه برگزیده شد و با اعطای لوح زرین مورد تقدیر قرار گرفت.
این مراسم باشکوه که با حضور دکتر عباس تابش معاون وزیر صمت، جمالی پور استاندار قزوین، لطف الله سیاهکلی، رجب رحمانی و روح الله عباسپور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، قبادی معاون اقتصادی استاندار، افضلی رئیس سازمان صمت و جمعی از نخبگان تولید و صنعت برگزار شد؛ لوح و تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان به مهندس “مجید سعیدیان” مدیرعامل موفق شرکت “فولاد خرمدشت تاکستان” اهدا شد.
این چهره شاخص صنعت ایران پس از دریافت تندیس زرین و تجلیل از سوی مقامات در گفت‌وگو با خبرنگار فروردین امروز به تاریخچه تاسیس و تشریح روند تولید و اشتغالزایی در این مجموعه صنعتی مدرن پرداخت.
مهندس “مجید سعیدیان” مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان که با عزم و اراده خود موجبات موفقیت و اشتغالزایی جوانان زیادی را در منطقه فراهم کرده؛ گریزی به تاریخچه فعالیت این شرکت زد و گفت: این شرکت در سال۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۳۰هزارمترمربع در شهرک صنعتی خرمدشت تاسیس شد و هم‌اکنون اقدام به تولید فولاد باکیفیت می‌کند.
وی ادامه داد: کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان با تولید شمش‌های فولادی ۵SP با استانداردهای روز اروپا و آمریکا جزو شرکت‌های فولادی معتبر کشور است و با خط تولید پیشرفته خود توانایی تولید سایزهای ۸ الی۳۲میلگرد آجدار با استانداردهایA2 و A3 را دارد.
سعیدیان به میزان اشتغالزایی این شرکت اشاره کرد و افزود: فولاد خرمدشت تاکستان توانسته برای ۱۶۰نفر زمینه اشتغال را فراهم کند و با شعار بیکاری‌زدایی در این منطقه به هدف والای خود دست یافته است.
مدیرعامل فولاد خرمدشت تاکستان با اشاره به مشکلات عدیده در مسیر تولید اظهارکرد: باید اذعان کرد که شرایط خوب نیست و صادرکنندگان و تولیدکنندگان با چالش های زیادی مواجهند و اگر عشق به وطن و مردم نبود قادر به ادامه کار نبودیم.
سعیدیان تصریح کرد: به عنوان یک ایرانی وقتی می بینیم کشور با مشکلات مالی روبروست تلاش می کنیم تا با ارزآوری به نظام خدمت کنیم اما متاسفانه عزم جدی برای حل مشکلات تولیدکنندگان وجود ندارد.
وی تاکیدکرد: از مسئولان انتظار داریم صدا تولیدکننده را بشنوند و با بهره گیری از ایده هایی که خود کارآفرینان ارائه می کنند برای حل مشکلات تدبیر کنند.
مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان تامین مواد اولیه و قطع برق را مهمترین مشکل این واحد تولیدی عنوان کرد و افزود: قطع برق در صنعت می تواند آسیب های زیادی به تولید وارد کند و باید با برنامه ریزی مدون در این مسیر حرکت کرد.
وی ادامه داد: در صنعت فولاد سالانه ۳۰ میلیون تن تولید داریم که می توانیم تا ۲۰ میلیون تن آن را صادر کنیم اما وقتی مواد اولیه صادر می شود دچار چالش می شویم.
این تولیدکننده مطرح توضیح داد: با وجود اینکه مواداولیه در کشور به وفور وجود دارد؛ اما تولیدکنندگان فولاد به سختی این مواد را تهیه می‌کنند در واقع صنعت فولاد در کشور صاحب فولاد، مهجور است و این مسئله تولید و صادرات را تحت تاثیر قرار داده است و درخواست دارم که در تامین مواداولیه مدیریت شود چون باعث وقفه در تولید و سرمایه بخش خصوصی می‌شود.
مدیرعامل فولاد خرمدشت تاکستان ادامه داد: متاسفانه نوسانات ارز هم صادرات را با مشکل مواجه کرده؛ چراکه باید ارز ناشی از صادرات را به دولت برگردانیم، ولی باتوجه به نرخ خرید فولاد، این موضوع به صنعت فولاد ضرر وارد کرده است.


سعیدیان به چشم‌انداز این شرکت اشاره کرد و گفت: هدف ما رونق تولید و ارزآوری برای کشور است ولی با توجه به شرایط موجود وضعیت قابل پیش‌بینی نیست. اگر دولت بتواند مشکل تامین مواداولیه و نوسان نرخ ارز را حل کند، قطعا چشم‌انداز خوبی برای صنعت فولاد ترسیم خواهیم کرد.
مهندس “حمیدرضا خانپور” مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین هم در حاشیه مراسم در گفت و گو با خبرنگاران از اجرای طرح توسعه شرکت فولاد خرمدشت تاکستان خبرداد و گفت: فولاد خرمدشت تاکستان یکی از برندهای مطرح در عرصه صنعت است که نقش بی بدیلی در عرصه صادرات و کارآفرینی دارد و در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از خط تولید جدید این مجموعه خواهیم بود که با راه اندازی آن ظرفیت تولید و اشتغال نیز افزایش می یابد.
همچنین در مراسمی که برای تقدیر از صادرکنندگان برتر عضو اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین با حضور حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولانی استانی برگزار شد؛ “شرکت فولاد خرمدشت تاکستان” برای چندمین سال پیاپی نیز توانست عنوان واحد نمونه صادراتی را به خود اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست