معاون قضایی دادستان کشور از شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» به عنوان صادرکننده ممتاز تجلیل کرد

شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» در مسیر صادرات و توسعه

میلگرد نمونه صادراتی

معاون قضایی دادستان کشور، از شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» به عنوان واحد تولیدی نمونه و ممتاز ملی و استانی در حوزه صادرات تجلیل کرد.

به گزارش خبر قزوین، طی مراسمی با حضور«علی جمادی» معاون قضایی کشور، «علی شعبانی» رئیس کل دادگسری استان قزوین، «حسین رجبی» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین، «علی رحمانی» معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار قزوین، «عزیزالله افضلی» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، «رضا صفاری» مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین و دیگر مدیران و صاحبان بخش خصوصی استان، شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» برای چندمین سال متوالی به عنوان واحد تولیدی نمونه و ممتاز ملی و استانی در حوزه صادرات انتخاب شد و لوح تقدیر این مراسم از سوی مسئولین کشوری و استانی به «مجید سعیدیان» مدیرعامل این واحد صنعتی اهدا شد.

«حسین رجبی» دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در گفت و گو با خبر قزوین ابراز کرد: مهندس «مجید سعیدیان» از مدیران موفق، پرتلاش و خیـّر بزرگ استان قزوین است که همواره با پشتکار خود توانسته است ضمن پاسخ به بازار داخلی، نقش مهمی در صادرات و ارزآوری برای کشور ایفا کند.

وی افزود: شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» یکی از واحدهای موفق استان قزوین در پهنه جهانی است که توانسته است توجه بازرگانان بزرگ دنیا را به تولیدات باکیفیت خود جلب کند.

دادستان قزوین ادامه داد: دستگاه قضا به عنوان حامی صنعت، به حتم برای رفع دغدغه های مدیران صنعت استان از جمله؛ فولاد خرمدشت تاکستان از هرگونه مساعدتی دریغ نخواهد کرد.

رجبی در پایان ضمن تقدیر از مهندس «سعیدیان» مدیرعامل شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» خاطر نشان کرد: رشد چند برابری تولید و صادرات این واحد صنعتی، نشان از درایت، برنامه ریزی و همت تیم مدیریتی و کارکنان این واحد بزرگ تولیدی در فتح قله های توسعه و صادرات است.

بهترین میلگرد صادراتی

مهندس «مجید سعیدیان» مدیرعامل شرکت «فولاد خرمدشت تاکستان» در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: فولاد صنعت سوم اين کشور بعد از نفت و پتروشيمي است و اهميت اين صنعت در اين است که با توجه به معادن و ذخاير غني کشور برخلاف صنعت پتروشيمي و نفت ارزبري در صنعت فولاد بيش از ۲ درصد نيست.

عضو هيئت مديره اتحاديه صادرکنندگان استان قزوین افزود: در حال حاضر ۸۵ تا ۹۰ درصد صنعت فولاد در اختيار دولت است و گاهي عدم اتخاذ تصميمات صحيح از سوي دولت آسيب هاي جبران ناپذيري به بخش خصوصي وارد ميکند؛ مثلا در بخش پرداخت تعهدات ارزي مشکلات بسياري براي اين صنعت ايجاد شده و با توجه به نوسانات نرخ ارز مشخص نيست هر روز با چه قيمتي بايد ارز را به دولت بازگردانيم و حداقل انتظار تلاشگران اين صنعت است که بهاي بيشتري به صنعت استراتژيک و مهم فولاد داده شود.

سعيديان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد توليدات فولاد خرمدشت تاکستان در بورس کالا عرضه مي شود و اين مجموعه جزو شرکت‌هاي پيشتاز در بورس‌کالا است تا در درجه اول نياز داخل تامين شده و سپس صادرات انجام گردد.

بازرس انجمن نوردکاران کشور در خصوص مشکلات عرضه محصولات در بورس‌کالا تصريح کرد: بورس کالا در تمام دنيا محل کشف قيمت است ولي متاسفانه در کشور ما عرصه در بورس  کالا کارشناسي نيست و قيمت هاي دستوري موجود به ضرر مصرف کننده است و حتي گاهي حتي شاهد هستيم قيمت عرضه در بورس کالا بالاتر از بازار است؛

سعیدیان تصریح کرد: از سويي ديگر در هيچ کجاي دنيا محصول نهايي به اجبار در بورس کالا عرضه نمي‌شود چرا که به ضرر مصرف کنندگان خرد مي باشد ولي در ايران شاهد اين روند نيز هستيم و ضروري است ساختار تعهد ارزي و بورس کالا در اسرع وقت اصلاح گردد.

مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در خصوص طرح توسعه اجرا شده گفت: طرح توسعه اي کشش مفتول در صنايع مفتولي در شرکت فولاد خرمدشت تاکستان به بهره‌برداري رسيد که بازار خوبي در صنايع مختلف از جمله ساختمان و خودروسازي دارد و با اجراي اين طرح براي ۲۵ نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد شد و در حال حاضر ۲۷۰ نفر به صورت مستقيم در اين مجموعه فعاليت دارند.

گفتنی است؛ شرکت فولاد خرمدشت تاکستان توليد کننده انواع شمش ميلگرد آجدار و مفتول فولادي که در سال۱۳۹۱ در شهرک صنعتي خرمدشت استان قزوين به بهره برداري رسيده است؛ با توليدات با کيفيت، بازاريابي دقيق و حضور موفق در عرصه‌هاي جهاني و اجراي مستمر طرح هاي توسعه اي امروز به پر افتخارترين واحد صادراتي استان قزوين تبديل شده است. در حال حاضر ۱۰۰ درصد توليدات فولاد خرمدشت تاکستان در بورس کالا عرضه مي شود و اين مجموعه جزو شرکت‌هاي پيشتاز در بورس‌کالا است تا در درجه اول نياز داخل تامين شده و سپس صادرات انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست