مینوی خرد

استاندار قزوین در بازدید از شرکت فولاد خرمدشت :

سرمایه گذاری و اشتغالزایی مهندس سعیدیان ستودنی است

گزارش ویژه؛ جواد طاهرخانی مینوی خرد:
شرکت فولاد خرمدشت را می توان یکی از شرکت های بزرگ و مهم استان قزوین و شهرستان تاکستان در صنعت فولاد برشمرد که توسط مهندس مجید سعیدیان در شهر صنعتی خرمدشت راه اندازی گردیده است .

شرکت عظیمی که توانسته با اشتغالزایی صدها جوان و خانواده را تحت حمایت خود داشته باشد . بدون شک حمایت از مهندس سعیدیان و سرمایه گذاران بزرگ که علیرغم مشکلات متعدد اقتصادی و تحریم های همه جانبه ، پا پس نکشیده و همچنان تلاش می کنند که صنعت کشور پا بر جا بوده و چراغ خانه های مردم به واسطه اشتغال روشن بماند ، مسوولان هم وظیفه دارند حمایت تمام قد خود را از صنایع داشته باشند تا تا زمینه حضور سایر سرمایه گذاران هم در این خطه فراهم گردد .

در راستای بررسی وضعیت صنعت در استان قزوین مهندس عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، دکتر حبیبی معاون اقتصادی استاندار، مهندس علی پرزحمت رییس سازمان صمت، مهندس حمیدرضا خانپورمدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی، مهندس احمدی مدیر شهرک صنعتی خرمدشت، محمد مبین فرماندار تاکستان و جمعی از مسئولین ازشرکت عظیم فولاد خرمدشت تاکستان، واقع در شهرک صنعتی خرمدشت این شهرستان بازدید به عمل آورد.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در بازدید از واحد تولیدی فولاد در شهرک صنعتی خرمدشت در گفتگویی به خبرنگار ما بیان داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های دشمنان عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی جدی است.

وی افزود: در همین راستا بخشنامه ها و دستورالعمل های خوبی برای حمایت از واحدهای تولیدی صادر شده است تا بتوان با سرعت و جدیت بیشتری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کرد.

مهندس سعیدیان :

بهره گیری از آخرین فناوری روز در ماشین آلات تولیدی ، از نقاط برتر شرکت فولاد خرمدشت است

استاندار با اشاره به مهمترین حمایت های ممکن از واحدهای تولیدی افزود: تخصیص معافیت مالیاتی ، پرداخت تسهیلات بانکی ، تأمین سرمایه در گردش برای طرح های توسعه و رفع مشکلات تأمین اجتماعی و مالیاتی واحدهای تولیدی از جمله اقدامات دولت برای حمایت از صنایع است.

دکتر حبیبی معاون اقتصادی استاندار نیز با اشاره به ظرفیت های صنعتی تاکستان، گفت: این شهرستان قطب تولید واحدهای فولادی استان به شمار می رود و واحدهای فولادی بزرگ و خوبی در آن مستقر هستند.

حبیبی با بیان اینکه شهرک صنعتی خرمدشت تاکستان برند شهرک های صنعتی کشور است، اضافه کرد: صنایع فولادی و ساختمانی مستقر در این شهرک با توجه به رکود صنعت ساختمان و فروش نداشتن گرفتار مشکلاتی بودند که هم اکنون به دلیل رونق نسبی در کشور و ظرفیت بازار خارجی به ویژه عراق و سوریه بخشی از مشکلات آنها حل شده است.

مهندس مجید سعیدیان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این واحد تولیدی در گفتگویی به خبرنگار مینوی خرد با بیان اینکه فولاد خرمدشت تاکستان به منظور تولید انواع میلگرد از سال ۱۳۹۱ به بهره برداری رسیده، اظهار داشت: این شرکت به منظور تولید انواع میلگرد در سال ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع تاسیس شد و هم اکنون با ۵ مگاوات برق و امکانات کامل اقدام به تولید محصولات با کیفیت می کند.

وی با اشاره به مشکلات شرکت در پروسه تولید گفت: مشکلات ارزی یکی از چالش های پیش روی تولید این شرکت در سالهای اخیر بوده که با همدلی ارکان شرکت توانسته ایم از بحران ها عبور و امسال بالاترین میزان تولید فولاد یعنی ۲۰ هزار تن در ماه را داشته باشیم.

مهندس سعیدیان با تاکید بر افزایش میزان اشتغالزایی اظهار کرد:

ابتدای سال تنها ۷۰ نفر در این شرکت مشغول به کار بودند اما، با افزایش میزان تولید این تعداد به ۱۵۰ نفر رسید.
سعیدیان با اشاره به عدم استفاده از تسهیلات سامانه بهین یاب خاطرنشان کرد: برای تهیه ماشین آلات، از بانک صنعت و معدن تسهیلات دریافت کرده ایم و شرکت در حال حاضر بدهی ندارد.
این کارآفرین مطرح پیرامون ظرفیت تولید شرکت فولاد خرمدشت توضیح داد: ظرفیت تولید اسمی شرکت ۳۰۰ هزار تن در سال است. اما، در حال حاضر ۲۰۰ هزار تن تولید می کنیم لذا امیدواریم با رفع سایر موانع و اجرای طرح توسعه شرکت به رقم ظرفیت اسمی شرکت طی سالهای آتی دست پیدا کنیم.

سعیدیان یادآور شد: در غالب طرح توسعه خط تولید کلاف سایز ۵،۵ و ۶،۶ طی ماه های آینده در این شرکت راه اندازی و زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر دیگر فراهم خواهد شد.
رییس هیئت مدیره شرکت فولاد خرمدشت تاکستان با اشاره به کشورهای مختلف اذعان داشت: فولاد تولیدی این شرکت با بهترین کیفیت به کشورهای عراق، افغانستان، گرجستان، ترکیه و پاکستان صادر می شود.

این مدیر صنعتی خاطرنشان کرد: البته بحث ارز، صادرات را با مشکل روبرو کرد؛ چرا که باید حتما ارز ناشی از صادرات را به دولت برگردانیم ولی با توجه به نرخ خرید فولاد، این موضوع موجب ضرر ما شده است.

سرمایه گذاری و اشتغالزایی مهندس سعیدیان ستودنی است

وی ادامه داد: هدف ما ایجاد اشتغال است و اگر در این متطقه محروم حتی بتوانیم یک نفر را هم مشغول به کار کنیم اتفاق خوبی خواهد افتاد.

رییس هیئت مدیره شرکت فولاد خرمدشت با اشاره به استراتژی خود در این شرکت گفت: همواره در مسیر اشتغالزایی و تولیدات با کیفیت و پیشرفت کار قدم برمی داریم.
این کارآفرین مطرح خواستار حمایت دولت در بحث صادرات شد و خاطرنشان کرد: در غالب دادن سرمایه در گردش ارزان قیمت؛ از صادرات حمایت کند.
وی اذعان داشت: اگر حمایت دولت در بحث صادرات وجود داشته باشد چشم انداز خوبی برای صنعت فولاد ترسیم خواهیم کرد.

این مدیر صنعتی با اشاره به نیاز مبرم کشورهای همسایه به محصول فولاد افزود: با توجه به اینکه کشورهایی مانند عراق، سوریه و افغانستان در مجاورت ما تا چند سال دیگر قادر به تولید این محصول نیستند، از مسوولان می خواهیم راه صادرات به این کشورها را باز کنند.

مهندس مجید سعیدیان بخشنامه های پشت سرهم و تلاطم بازار ارز را از جمله دیگر دغدغه های خود خواند و گفت: با توجه به اینکه جزو صادرکنندگان و عضو اتاق بازرگانی استان قزوین هستیم با رفع این موانع می توانیم علاوه بر بازار داخل در بازارهای خارجی نیز موفق شویم.

وی در ادامه با بیان اینکه کل مواد اولیه شمش فولادی این شرکت تولید دخل است، خاطرنشان کرد: کیفیت مواد اولیه این شرکت مطلوب است و به همین لت هم محصول نهایی مورد رضایت مصرف کنندگان قرار گرفته است.

گفتنی است: کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان با تولید شمش هاس فولادی SP 5 با استانداردهای روز اروپا و آمریکا از شرکت های فولادی معتبر کشور است که با خط اولید پیشرفته خود توانایی تولید سایزهای ۸ الی ۳۲ میلگرد آجدار با استانداردهای A2 و A3 را دارد.

 

USAIraq