مینودر فولاد خرمدشت تاکستان

شرکت «فولاد خرمدشت » مجموعه ای پویا و موفق در سطح کشور

استاندار قزوین در راستای بازدیدهای دوره ای خود از واحدهای صنعتی با هدف آشنایی و بررسی مشکلات این واحدها با حضور هیات همراه از شرکت «فولاد خرمدشت »بازدید کرد.

زاهدی استاندار قزوین در حاشیه این بازدید با بیان این که امروزه ریسک سرمایه گذاری در کشور پایین تر از گذشته است خاطرنشان کرد: یکی از نتایج مهم فعالیت صنعتگران و فعالان عرصه تولید قطع وابستگی کشور می باشد که شرکت «فولاد خرمدشت » از جمله این تولید کنندگان موفق است.

وی تصریح کرد: از زمان حضور در استان قزوین از برخی از شرکت ها بازدید کردم و غالب شرکت ها دارای مشکلاتی بودند که دستوراتی در این خصوص داده شد اما بسیار خرسندم که متوجه موفقیت این شرکت در زمینه تولید شدم.

زاهدی اذعان داشت : سیاست دولت توجه ورونق تولید و تشویق صاحبان صنعت و کمک به واحدهای مشکل دار می باشد که امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده بتوانیم گام های مهمی در این راستا برداریم.

شرکت «فولاد خرمدشت » مجموعه ای پویا و موفق در سطح کشور

استاندار قزوین تاکید کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم مشکلاتی را که در این شرکت وجود دارد را حل کنیم.

مهندس مجید سعیدیان مدیرعامل شرکت تولیدی « فولاد خرمدشت » در شهرستان تاکستان هم گفت: شرکت تولیدی « فولاد خرمدشت » در سال ۹۷ به ۸۰ درصد تولید خود دست یافته و با سرعت به این روند خود ادامه می دهد.

وی افزود: شرکت تولیدی فولاد از سال ۹۱ با وجود مشکلاتی که در کشور حاکم بوده، فعالیت خود را آغاز کرده و در سال ۹۷ به ۸۰ درصد تولید خود دست یافته و با سرعت به این روند ادامه می دهد.

مهندس سعیدیان با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان و ارزیابی عملکرد واحدهای تولیدی از نظر میزان فعالیت و نیروی انسانی تصریح کرد: اگرچه دل ما برای تولید می سوزد اما میطلبد دولت بیشتر دلش برای تولیدکنندگان بسوزد چرا که تولید کنندگان تمایل به اشتغالزایی دارند.

رئیس هیأت مدیره شرکت تولیدی فولاد خرمدشت شهرستان تاکستان خاطرنشان کرد: اوایل امسال این شرکت با ۷۰ نیرو و دو شیفت مشغول به کار بودند که در حال حاضر این تعداد به ۱۵۰ نفر رسیده است.

مهندس سعیدیان اضافه کرد: حجم نقدینگی و سرمایه شرکت تولیدی فولاد خرمدشت نسبت به اوایل امسال به یک سوم رسیده است؛ اما تعداد نیروی انسانی را افزایش داده ایم و با صادرات، چرخه را به چرخش درآورده ایم.

STEEL

شرکت «فولاد خرمدشت » مجموعه ای پویا و موفق در سطح کشور

وی بیان داشت: از دولت درخواست می شود راه صادرات را باز کرده تا راحتتر نسبت به صادرات محصولات فولاد اقدام کنیم.

مدیرعامل شرکت تولیدی « فولاد خرمدشت » تاکید کرد: درحال حاضر نیازمند سرمایه در گردش و تسهیلات ارزان قیمت هستیم و سرمایه در گردش گران قیمت مورد نیاز ما نیست؛ زیرا سرمایه درگردش گران قیمت موجب زمین گیرشدن و عدم فعالیت واحدهای تولیدی شده است. هر چه قدر تولید و اشتغال بیشتر شود، مردم هم راحتتر زندگی می کنند.

وی ضمن قدردانی از حضور استاندار قزوین در شرکت تولیدی « فولاد خرمدشت » شهرستان تاکستان گفت: از وی در زمینه اعطای سرمایه در گردش ارزان قیمت، بازگشایی راه های صادرات و مساعدت مسؤولان امور مالیاتی به شرکت فولاد درخواست مساعدت دارم.

مهندس سعیدیان افزود: فقط عشق و علاقه به تولید موجب شده در این شرایط سخت در عرصه تولید فعالیت کنیم.

مدیرعامل شرکت تولیدی فولاد خرمدشت شهرستان تاکستان اذعان داشت: مواد اولیه شرکت را از داخل تهیه می کنیم که کیفیت خوبی دارد و چهار سالی است که واردات نداشته ایم؛ اما تولیدات این شرکت به کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان و گرجستان صادر می شود.

مهندس سعیدیان یادآور شد: در حال حاضر طرح توسعه برای دستگاه تولید کلاف ۵٫۵ و ۶٫۵ فولاد را در دستور کار داریم که طی ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

USAIraq