نسیم - فواد خرمدشت

زاهدی استاندار قزوین در بازدید از شرکت فولاد خرمدشت تاکستان:

عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است

استاندار قزوین در بازدید از شرکت فولاد خرمدشت، با قدردانی از تلاش های مدیران این واحد صنعتی در کمک به صنعت فولاد کشور، درخصوص حمایت از این واحد تولیدی قول مساعدت داد و افزود: عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است.

عبدالمحمد زاهدی در این بازدید که معاون اقتصادی استانداری قزوین، فرماندار تاکستان، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی، رییس سازمان صنعت و جمعی از مدیران اقتصادی استان وی را همراهی می کردند، با بیان اینکه شهرک صنعتی خرمدشت در شهرستان تاکستان با سه هزارهکتار مساحت یکی از شهرک های صنعتی بزرگ کشوراست، افزود: ۳۲۵ هکتار این شهرک آماده سازی شده است و مابقی آن نیز به تدریج برای واگذاری به سرمایه گذاران آماده خواهد شد.

وی گفت: تاسیسات و خدمات لازم ازقبیل آب، برق و گاز دراین شهرک تامین شده است و مشکل خاصی از نظر زیرساخت در آن وجود ندارد.

زاهدی با بیان اینکه امتیاز این شهرک معافیت مالیاتی ۱۳ ساله است، اضافه کرد: واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک از زمان بهره برداری تا ۱۳ سال مالیاتی پرداخت نخواهند کرد و همین معافیت مالیاتی عامل جذب بسیاری از واحدهای تولیدی بزرگ به شهرک صنعتی خرمدشت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های دشمنان عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است.

عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است

زاهدی افزود: در همین راستا بخش نامه ها و دستورالعمل های خوبی برای حمایت از واحدهای تولیدی صادر شده است تا بتوان با سرعت و جدیت بیشتری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کرد.

استاندار قزوین با اشاره به مهم ترین حمایت های ممکن از واحدهای تولیدی، افزود: تخصیص معافیت مالیاتی،پرداخت تسهیلات بانکی، تامین سرمایه در گردش برای طرح های توسعه و رفع مشکلات تامین اجتماعی و مالیاتی واحدهای تولیدی از جمله اقدامات دولت برای حمایت از صنایع است.

زاهدی همچنین با قدردانی از تلاش های مدیران شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در خصوص تولیدات پر حجم این واحد و کمک به صنعت فولاد کشور، از عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان خبر داد.

مهندس سعیدیان مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت:

همواره در مسیر اشتغالزایی و تولیدات باکیفیت و پیشرفت کار قدم بر می داریم

نسیم - فولاد خرمدشت

مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت نیز در حاشیه این بازدید، در گفت وگو با خبرنگار تابان، با اشاره به تاریخچه فعالیت این مجموعه صنعتی، گفت: این شرکت در سال۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۳۰ هزارمترمربع تاسیس شد و هم اکنون با ۵ مگاوات برق و امکانات کامل اقدام به تولید محصولات فولادی (میلگرد) باکیفیت می کند.

مهندس مجید سعیدیان افزود: شرکت فولاد خرمدشت تاکستان پس از تاسیس در سال های گذشته و وجود مشکلات ارزی، با همدلی مجموعه کارکنان این شرکت، توانست از بحران ها عبور کند تا جایی که امسال به جایگاه بالایی در میزان تولید فولاد یعنی ۲۰هزارتن در ماه دست یافته ایم.

رئیس هیأت مدیره شرکت فولاد خرمدشت تاکستان با بیان اینکه اوایل امسال، این شرکت با ۷۰ نفر نیرو در دو شیفت مشغول به کار بود و در حال حاضر این تعداد به ۱۵۰ نفر رسیده است، گفت: هدف ما این است که در این منطقه محروم حتی اگر بتوانیم یک نفر را هم مشغول به کار کنیم اتفاق خوبی خواهد افتاد.

وی با اشاره به عدم استفاده از تسهیلات سامانه بهین یاب خاطرنشان کرد: برای تهیه ماشین آلات، از بانک صنعت و معدن تسهیلات دریافت کرده ایم و شرکت در حال حاضر بدهی دیگری ندارد.

مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان در خصوص ظرفیت تولید این مجموعه نیز گفت: ظرفیت تولید اسمی شرکت ۳۰۰هزار تن در سال است ولی  در حال حاضر۲۰۰ هزار تن تولید می کنیم.

عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است

مهندس سعیدیان با بیان اینکه خط تولید جدید این شرکت در آینده ای نزدیک آغاز به کار خواهد کرد، از تولید کلاف در سایز ۵٫۵ و ۶٫۵ در این شرکت خبر داد و تصریح کرد: با راه اندازی این خط تولید جدید، زمینه اشتغال ۱۵۰نفر دیگر در شرکت فراهم خواهد شد.

این مدیر صنعتی، مقصد محصولات تولیدی این شرکت را که به گفته وی از بهترین کیفیت برخوردار است، کشورهای عراق، افغانستان، گرجستان، ترکیه و پاکستان عنوان کرد.

مهندس سعیدیان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار تابان که از وی درخصوص مشکلات این شرکت در پی نوسانات قیمت ارز پرسید، حمایت دولت از واحدهای تولیدی را دربحث صادرات خواستار شد و با بیان اینکه دولت در قالب اعطای سرمایه در گردش ارزان قیمت، باید از صادرات حمایت کند، گفت: نوسانات قیمت ارز، صادرات را با مشکل مواجه کرد چرا که باید حتما ارز ناشی از صادرات به دولت بازگردانده شود و با توجه به نرخ خرید فولاد، این امر ضرروزیان شرکت را باعث شده است.

نسیم- فولاد خرمدشت

وی تاکید کرد: اگر دولت در بحث صادرات، ازشرکت های تولیدی و صنعتی از جمله شرکت فولاد خرمدشت تاکستان حمایت کند، چشم انداز خوبی برای صنعت فولاد وجود خواهد داشت.

مهندس سعیدیان، سرمایه درگردش و تسهیلات ارزان ‌قیمت را نیاز ضروری این شرکت برشمرد و با بیان اینکه سرمایه در گردش گران ‌قیمت به درد ما نمی‌خورد، افزود: چراکه سرمایه درگردش گران ‌قیمت موجب زمین‌گیر شدن وعدم فعالیت واحدهای تولیدی می شود وهرچه قدر تولید و اشتغال بیشتر شود، مردم هم راحت‌تر زندگی می‌کنند.

این مدیر صنعتی با اشاره به نیاز مبرم کشورهای همسایه به محصول فولاد افزود: باتوجه به اینکه کشورهایی مانند عراق، سوریه و افغانستان در مجاورت ما تا چند سال دیگر قادر به تولید این محصول نیستند، از مسوولان می خواهیم راه صادرات به این کشورها را باز کنند.

عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است

وی با بیان اینکه کل مواد اولیه شمش فولادی این شرکت تولید داخل است، خاطرنشان کرد: کیفیت مواد اولیه این شرکت مطلوب است و به همین علت هم محصول نهایی مورد رضایت مصرف کنندگان قرار گرفته است.

سعیدیان در خصوص بازدید استاندار و مدیران استان از این شرکت هم گفت: این بازدید بسیار راهگشا بود و طی آن استاندار و معاون اقتصادی ایشان در زمینه رفع موانع تولید قول مساعدت دادند.

USAIraq