بازدید استاندار قزوین از شرکت خوشنام “فولاد خرمدشت تاکستان

مهندس مجید سعیدیان:

رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان

محصولات فولاد خرمدشت با بهترین کیفیت به کشورهای همسایه صادر می شود و با اجرای طرح توسعه زمینه اشتغال ۱۵۰نفر فراهم می شود.

شرکت فولاد خرمدشت در یک روز سرد زمستانی پذیرای حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین بود.
این شرکت مطرح در صنعت فولاد با استقرار در شهرک صنعتی خرمدشت که توانسته تولیدات کیفی را در این صنعت انجام دهد و در سطح کشور مطرح شود؛ میزبانی خوبی از نماینده عالی دولت در قزوین داشت.
در این بازدید استاندار قزوین با حضور در خط تولید شرکت فولاد خرمدشت از محصول نهایی این شرکت بازدید و در جریان امور قرارگرفت.
زاهدی در گفت و گو با مدیران این شرکت ضمن تمجید از تولیدات آن و کمک به صنعت فولاد جهت حمایت از این واحد تولیدی پویا قول مساعد داد.
در این بازدید که معاون اقتصادی استاندار، فرماندار تاکستان، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی، رییس سازمان صنعت و جمعی از مدیران اقتصادی استان نیز حضورداشتند؛ مهندس مجید سعیدیان مدیرعامل بادرایت شرکت فولاد خرمدشت تاکستان که با عزم و اراده خود موجبات موفقیت و اشتغالزایی جوانان زیادی را در منطقه فراهم کرده درخصوص آخرین وضعیت و مسائل و مشکلات شرکت تحت مدیریت خود توضیحاتی را به استاندار قزوین ارائه داد.
مهندس “مجید سعیدیان” مدیرعامل شرکت فولاد خرمدشت در حاشیه این بازدید در گفت و گو با “فروردین امروز” گریزی به تاریخچه فعالیت این شرکت زد و گفت: این شرکت سال۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۳ هزارمترمربع تاسیس شد و هم اکنون با ۵ مگاوات برق و امکانات کامل اقدام به تولید محصولات فولاد (میلگرد) باکیفیت می کند.


وی ادامه داد: این شرکت علیرغم اینکه پس از تاسیس طی سال های گذشته با مشکلات ارزی مواجه بود اما با همدلی ارکان شرکت توانستیم از بحران ها عبور و امسال بالاترین میزان تولید فولاد یعنی ۲۰هزارتن در ماه را داشته باشیم.
سعیدیان با تاکید بر افزایش میزان اشتغالزایی این شرکت اظهارکرد: ابتدای سال تنها ۷۰ نفر در این شرکت مشغول بکار بودند ولی با افزایش میزان تولید این تعداد به ۱۵۰ نفر رسید.
وی با اشاره به عدم استفاده از تسهیلات سامانه بهین یاب خاطرنشان کرد: برای تهیه ماشین آلات، از بانک صنعت و معدن تسهیلات دریافت کرده ایم و شرکت در حال حاضر بدهی دیگری ندارد.
این تولیدکننده مطرح درخصوص ظرفیت تولید شرکت فولاد خرمدشت توضیح داد: ظرفیت تولید اسمی شرکت ۳۰۰هزار تن در سال است ولی ۲۰۰ هزار تن تولید می کنیم.
سعیدیان نوید داد: در قالب طرح توسعه خط تولید  کلاف سایز ۵٫۵ و ۶٫۵ طی ماه های آینده در این شرکت راه اندازی و زمینه اشتغال ۱۵۰نفر دیگر فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به صادرات به کشورهای مختلف اذعان کرد: فولاد تولیدی این شرکت با بهترین کیفیت به کشورهای عراق، افغانستان، گرجستان، ترکیه و پاکستان صادر می شود.
این مدیر صنعتی خاطرنشان کرد: البته بحث ارز، صادرات را با مشکل مواجه کرد چراکه باید حتما ارز ناشی از صادرات را به دولت برگردانیم ولی باتوجه به نرخ خرید فولاد این موضوع موجب ضرر ما شده است.
وی اذعان کرد: هدف ما این است که در این منطقه محروم حتی اگر بتوانیم یک نفر را هم مشغول بکار کنیم اتفاق خوبی خواهد افتاد.
این مدیر صنعتی با اشاره به استراتژی خود در این شرکت گفت: همواره در مسیر اشتغالزایی و تولیدات باکیفیت و پیشرفت کار قدم برمی داریم.
این تولیدکننده مطرح خواستار حمایت دولت در بحث صادرات شد و گفت: دولت در قالب دادن سرمایه در گردش ارزان قیمت؛ از صادرات حمایت کند.
وی اذعان کرد: اگر حمایت دولت در بحث صادرات وجود داشته باشد چشم انداز خوبی برای صنعت فولاد ترسیم خواهیم کرد.
این مدیر صنعتی با اشاره به نیاز مبرم کشورهای همسایه به محصول فولاد افزود: باتوجه به اینکه کشورهایی مانند عراق، سوریه و افغانستان در مجاورت ما تا چند سال دیگر قادر به تولید این محصول نیستند از مسئولان می خواهیم راه صادرات به این کشورها را باز کنند.
سعیدیان بخشنامه‌های پشت سرهم و تلاطم بازار ارز را از جمله دیگر دغدغه‌های خود خواند و گفت: باتوجه به اینکه جزو صادرکنندگان و عضو اتاق بازرگانی استان قزوین هستیم با رفع این موانع می توانیم علاوه بر بازار داخل در بازارهای خارجی نیز موفق ظاهر شویم.
وی با بیان اینکه کل مواد اولیه شمش فولادی این شرکت تولید داخل است، خاطرنشان کرد: کیفیت مواد اولیه این شرکت مطلوب است و به همین علت هم محصول نهایی مورد رضایت مصرف کنندگان قرارگرفته است.
سعیدیان درخصوص بازدید استاندار و مدیران استان از این شرکت هم توضیح داد: این بازدید بسیار راهگشا بود و طی آن استاندار و معاون اقتصادی ایشان در زمینه رفع موانع تولید قول مساعدت دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست