همزمان با هفته صنعت و معدن صورت گرفت؛

فتح قله‌های پی درپی موفقیت توسط مهندس سعیدیان چهره ماندگار صنعت فولاد

گزارش ويژه – واحد تولیدی فولاد خرمدشت تاکستان، در دو همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان و صادرکنندگان نمونه استان برگزیده شد و از سوی مسئولان ملی و استانی  با افتخار لوح زرین هر دو همایش به مهندس سعیدیان مدیرعامل موفق آن تقدیم شد.

به گزارش خبرنگار ولایت، به مناسبت گرامیداشت هفته صنعت در همایش اعطای گواهینامه و تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان واحد صنعتی فولاد خرمدشت تاکستان به پاس تلاش در عرصه توليد ملي، احترام به حقوق مصرف کنندگان، رونق اقتصاد ملی به عنوان واحد صنعتي برتر و نمونه برگزيده شد و با اعطای لوح زرین همایش مورد تقدیر قرار گرفت.

البته، دومین همایش با شکوه اعطای گواهینامه و تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان در روزهاي سخت اقتصادي سال تولید، پشتیبانی ها و موانع‌زدایی‌ها همزمان با گرامیداشت هفته صنعت و معدن در شرکت گلد ایران برگزار شد  و در آن  تابش معاون وزیر صمت، جمالی پور استاندارقزوین ، لطف الله سیاهکلی، رجب رحمانی و روح الله عباسپور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، قبادی معاون اقتصادی استاندار، افضلی رئیس سازمان صمت استان، خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان، بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین و جمعی از تولیدکنندگان شاخص استان، موفقیت مهندس سعیدیان چهره ماندگار عرصه صنعت و اقتصاد ملی ایران زمین را شاهد بودند.

پس از كسب اين افتخار، تنديس زرين و لوح يادبود اين همايش توسط مقامات حاضر در اين مراسم با افتخار به « مهندس مجید سعیدیان » تقديم شد كه توانسته است نام ایران زمین را پرآوزاه کند.

در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان نیز که از سوی اتحادیه صادراتی قزوین در شرکت صنعت پلاست آبیار برگزار شد؛ لوح و تندیس ویژه این آیین از سوی حجت الاسلام ابوترابی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با افتخار به مهندس سعیدیان تقدیم شد و موفقیت دیگری در کارنامه درخشان این کارآفرین برجسته به ثبت رسید.

فولاد خرمدشت تاکستان - روزنامه ولایت

این چهره شاخص صنعت ایران زمین که با بهره‌مندی از دانش فنی، تخصص، تلاش بی‌وقفه، کسب موفقیت‌های متعدد در عرصه تولید، صادرات و اشتغال‌زایی، خانواده بزرگ فولاد خرمدشت تاکستان را  به یکی از بزرگترین صادرکنندگان میلگرد آجدار کرده و در رونق اقتصاد ملی نقش مهمی ایفاء کرده است. پس از دریافت تندیس زرین و تجلیل از سوی مقامات در گفت و گو با خبرنگار ولایت به تاریخچه تاسیس و تشریح روند تولید و اشتغالزایی در این مجموعه صنعتی مدرن پرداخت.

مشکل تولیدکنندگان فولاد، خام فروشی این محصول است

مهندس سعیدیان در این گفت‌ و گو اظهار کرد: شرکت فولاد خرمدشت با تولید انواع میلگرد، توانسته است در مدت ۱۰ سال فعالیت خود، گام‌های بلندی در عرصه خودکفایی ملی و صادرات بردارد و با برداشتن گام‌های بلند در حوزه ساخت و ساز در سطوح ملی و بین‌المللی بدرخشد.

مدیرعامل واحد صنعتی فولاد خرمدشت تاکستان با اشاره به زمینه فعالیت این واحد صنعتی عنوان کرد: این واحد تولیدی با اتکاء به دانش بومی و بهره‌گیری از ماشین‌آلات مدرن توانسته است با وجود تمامی تنگناها، افزایش ظرفیت حاصل کند و برای یکصد و ۶۰ نفر در منطقه اشتغالزایی ایجاد نماید.

سعیدیان با بیان اینکه رویکرد اصلی واحد صنعتی فولاد خرمدشت تاکستان صادرات است و تاکنون توانسته است در بازارهای بین‌المللی ۱۰ کشور حضور پیدا کند؛ بیان کرد: محصولات این واحد تولیدی تاکنون به کشورهای حوزه خلیج فارس همچون: پاکستان، عراق، افغانستان، گرجستان، ارمنستان، ترکمنستان، ازبکستان، سوریه و  چین صادر شده است.

وی یادآور شد: صادرات به چین در میان کشورهای تولید کننده فولاد به ندرت صورت گرفته است و تیم اقتصادی شرکت فولاد خرمدشت تاکستان جزء معدود واحدهایی می‌باشد که به بازار این کشور ورود کرده است.

عشق به تولید، صادرات و عشق به میهن رویکرد اصلی صاحبان کسب و کار است

سعیدیان با تاکید بر اینکه همه صادرکنندگان یک هدف اصلی را دنبال می‌کنند که آن عشق به تولید، صادرات و عشق به میهن است؛ تصریح کرد: ما با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های تولید و منابع انسانی خود با رعایت استانداردهای بین‌المللی، با کیفیت‌ترین محصولات خود را روانه بازار فولاد و صنعت ساختمانی نمودیم و در آینده‌ای نزدیک نیز با تحقق اهداف امروزمان میزبان اتفاقات بزرگی در این حوزه خواهیم بود.

مهندس سعیدیان که از چهره‌های خوشنام عرصه تولید فولاد در کشور محسوب می‌شود به مسائل و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان فولاد اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه شرایط اقتصادی کشور خوب نیست؛ صادرکنندگان و تولیدکنندگان با چالش‌های زیادی روبرو هستند؛ تنها عشق به وطن و مردم ما را پای کار نگه داشته است.

وی با بیان اینکه به عنوان یک ایرانی وقتی می بینیم، کشور با مشکلات مالی روبرو می‌باشد؛ تلاش می‌کنیم تا با ارزآوری به نظام خدمت کنیم؛ اضافه کرد: متاسفانه عزم جدی برای حل مشکلات تولیدکنندگان وجود ندارد به همین منظور از مسئولان انتظار داریم صدای تولید کننده را بشنوند و با بهره گیری از ایده‌هایی که خود کارآفرینان ارائه می‌کنند برای حل مشکلات تدبیر کنند.

این کارآفرین نمونه خاطرنشان کرد: درحال حاضر تامین مواد اولیه و قطع برق یک چالش مهم در مسیر تولید و صادرات این واحد صنعتی است؛ عنوان کرد: در واحد صنعتی فولاد خرمدشت تاکستان در افق صادراتی امسال، صادرات یکهزار دلاری را تدوین کرده بودیم؛ متاسفانه قطعی دایم برق موجب شده است نتوانیم برمبنای برنام‌ ریزی صورت گرفته حرکت کنیم .

سعیدیان با تاکید براینکه قطع برق در صنعت می‌تواند آسیب های برجای بگذارد؛ عنوان کرد: قطع مداوم برق کاهش تولید این مجموعه صنعتی را موجب شده است تا آنجایی که در   صادرات به عراق نتوانستیم به تعهدات خود عمل کنیم؛  این نیز درحالی است که مشتریان عراقی ما اذعان می کنند که برق مورد نیاز خود را از ایران تامین می کنند.

وی صادرات مواد ولیه و منابع معدنی خام را از دیگر چاش های فعالان صنعت فولاد عنوان و تشریح کرد: در صنعت فولاد سالانه ۳۰ میلیون تن تولید داریم که می توانیم تا ۲۰ میلیون تن آن را صادر کنیم اما وقتی مواد اولیه صادر می شود دچار چالش می شویم.

این فعال اقتصادی عنوان کرد: در کشورهای دیگر برای ورود مواد اولیه عوارض دریافت نمی‌کنند؛ ولی برای فولاد عوارض تعیین شده است؛ این موضوع به تولیدکننده داخلی آسیب می‌زند؛  چراکه مواد اولیه کشور صادر می‌شود و لی ما تولیدکنندگان قادر به تامین مواد اولیه داخلی نیستیم.

این تولید کننده  موضوع ارز حاصل از صادرات را از دیگر چالشهای جدی صاحبان صنایع در بخش صادرات دانست و بیان کرد: در شرایطی که مواد اولیه به سختی تهیه می شود؛ صادرات هم با تنگناهای زیادی روبرو است؛ وقتی باید ارز را به دولت بدهیم برای ما به قیمت ۲۰ هزار تومان محاسبه می شود در حالی که مواد اولیه را با دلار ۲۴ هزار تومانی خریداری می کنیم.

منطقی نیست هم محصول صادر و هم ارز وارد کنیم

سعیدیان با تاکید براینکه منطقی نیست هم محصول صادر و هم ارز وارد کنیم و ارز را  در اختیار  دولت قرار دهیم؛ عنوان کرد: نداشتن ثبات در قیمت دلار از دیگر مشکلات جدی صاحبان تولید است؛  امیدواریم دولت سیزدهم براساس دیدگاه  کارشناسان اقتصادی در زمینه ارز، یک قیمت برای مدت چهارسال تعیین کنند تا تولیدکننده و صادرکننده بتواند برنامه ریزی داشته باشد.

وی همچنین با تاکید براینکه بزرگترین مشکل تولیدکنندگان فولاد خام فروشی این محصول است؛

ادامه داد: با توجه به اینکه ۸۵ درصد زنجیره تولید فولاد در انحصار دولت می باشد؛ در این میان بخش خصوصی همواره برای دریافت مواد اولیه خود دچار بوروکراسی اداری می‌شود.

این تولید کننده برتر ملی با تقدیر و قدردانی از مسئولان اجرایی استان قزوین در پیشبرد سیاست های شرکت فولاد خرمدشت تاکستان یادآور شد: ایجاد چالش که از سوی دولت برای تولیدکنندگان  علاوه بر دلسردی تولیدکننده و صرف زمان موجب سستی روند تولید و صادرات می‌گردد. در این زمینه دولت می‌تواند عرضه مواد اولیه فولادی را به جای صادرات بی‌رویه در اختیار بخش خصوصی بگذارد و خود نقش نظارتی داشته باشد.

مجوز اجرای طرح توسعه شرکت فولاد خرمدشت تاکستان صادر می شود

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان نیز درباره موفقیت های شرکت فولاد خرمدشت تاکستان عنوان کرد: این مجموعه صنعتی از و احدهای راکدی بود که با همت مهندس سعیدیان حیات دوباره پیدا کرد؛اکنون در اشتغالزایی، روونق اقتصادی و صادرات نقش بی بدیلی در استان ایفاء می کند.

حمید رضا خانپور درباره رفع مشکل صدور مجوز برای اجرای توسعه شرکت فولاد خرمدشت تاکستان وعده مساعدت داد و عنوان کرد: گرچه به دلیل محدودیت در برخی منابع، صدور مجوز برای صنایع فولادی در استان ممنوع شده است؛ اما از آنجایی که مهندس سعیدیان دارای کارنامه موفقی در حوزه تولید و کارآفرینی است برای اجرای طرح توسعه آن همکاری لازم بعمل می‌آید به نیز زودی مجوزهای مورد نیاز این تولید کننده برجسته صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست